Suminot Latvijas zaļākos skolēnus un dabas draugus, aizvadīti ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI

*

Aizvadītajā piektdienā, 26. maijā, LVM dabas parkā Tērvetē norisinājās Latvijas lielākais vides un zaļā dzīvesveida pasākums ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI. Svētkos pulcējās vairāk nekā 8 000 bērnu un jauniešu no visas Latvijas, kā arī 113 vides organizācijas, aktualizējot plašās iespējas, kā ikdienā rūpēties par vidi un saudzēt dabu.  Pasākums rīkots, godinot “Zaļā josta” otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībniekus, kas šogad pārstrādei nogādāja 635,7 tonnas makulatūras un 41,7 tonnas izlietotu bateriju.

ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI tradicionāli tiek rīkoti pateicībā ikvienam, kas ikdienā rūpējas par tīru vidi, saudzē dabu, šķiro atkritumus un sekmē aprites ekonomiku Latvijā. Svētki kļuvuši par Baltijā vērienīgāko ikgadējo vides izziņas pasākumu skolu un ģimeņu auditorijai, kur īpašs uzsvars likts uz videi draudzīgu dzīvesveidu, resursu taupīšanu un atkritumu šķirošanu, dabas daudzveidības izpēti un iepazīstināšanu ar veidiem, kā katrs no mums var rūpēties par dabu ikdienā.

Svētkus organizēja “Zaļā josta” un AS “Latvijas valsts meži”  “Latvijas Meža dienu 2023” ietvaros, sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību. Pasākumā darbojās un apmeklētājus iesaistīja 113 vides un meža nozares organizācijas un uzņēmumi, kas stāstīja, rādīja, mācīja, iesaistīja radošajās darbnīcās un spēlēs, kā arī daudzpusīgi iepazīstināja apmeklētājus ar dažādiem veidiem, kā rūpēties par vidi.

Paralēli izglītojošajai programmai, svētku ietvaros sumināti kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībnieki, kas mācību gada garumā aktīvi vāca pārstrādei izlietotās baterijas un makulatūru, kopumā pārstrādē nogādājot 635,7 tonnas makulatūras un 41,7 tonnas izlietotu bateriju.

Kopā ar AS “Latvijas valsts meži” un Cūkmenu, SIA “Līgatnes Papīrs”, SIA “Pilsētvides Serviss”, PS “Lautus Vide”, SIA “CleanR” un grupu “Citi Zēni” “Zaļā josta” pasākumā apbalvoja makulatūras vākšanas kampaņas laureātus.

Nominācijā “Visvairāk savāktais makulatūras apjoms izglītības iestādē”:

1. vieta – Stāķu pamatskola – savākti un nodoti pārstrādei 22243.00 kg makulatūras;
2. vieta – Ķekavas vidusskola – savākti un nodoti pārstrādei 11575.00 kg makulatūras;
3. vieta –  Ludzas 2. vidusskola  – savākti un nodoti pārstrādei  8140.00 kg makulatūras.

Nominācijā “Visvairāk savāktais makulatūras apjoms uz vienu audzēkni”:
1. vieta – Stāķu pamatskola – savākti 186.92 kg makulatūras uz vienu audzēkni;
2. vieta –  Suntažu vidusskolas Lauberes filiāle “Zīļuks”- savākti 174.69 kg  makulatūras uz vienu audzēkni;
3. vieta – Staiceles pamatskolas pirmsskolas grupas – savākti 112.50 kg makulatūras uz vienu audzēkni.

Specbalvu no SIA “CleanR” saņem:
Ķekavas vidusskola, PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”, Liepājas Ezerkrasta sākumskola, Nīcas pirmsskolas izglītības iestāde “Spārīte”, Ozolnieku vidusskola, Jūrmalas Majoru vidusskola, Vangažu vidusskola, Dagdas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde ,,Saulīte”.

Savukārt kopā ar AS “BAO”, “CleanR”, un “VEF Rīga” basketbolistiem “Zaļā josta” godināja Latvijas izcilākos izlietoto bateriju vākšanas konkursa laureātus.

Nominācijā “Visvairāk savāktais bateriju apjoms izglītības iestādē”:

1. vieta – Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestāde “Vāverīte” – savākti un nodoti pārstrādei 1465 kg bateriju;
2. vieta – Rīgas 64. Vidusskola – savākti un nodoti pārstrādei 1400.00 kg
3. vieta – Kandavas Lauksaimniecības tehnikums Kandavas struktūrvienība – savākti un nodoti pārstrādei 1310.65 kg bateriju.

Nominācijā “Visvairāk savāktais bateriju apjoms uz vienu audzēkni”:
1. vieta – Gaiķu pamatskola, vidēji savācot 26,46kg bateriju uz vienu audzēkni;
2. vieta – Tilžas pamatskolas Vectilžas pirmsskolas grupa, vidēji savācot 20,10kg bateriju uz vienu audzēkni;
3. vieta – Stāķu pamatskola, vidēji savācot 7,05 kg bateriju uz vienu audzēkni.

Specbalvu no SIA “CleanR” saņem:
Ozolnieku pirmsskolas izglītības iestāde “Pūcīte”, Nīcas pirmsskolas izglītības iestāde “Spārīte”, Bulduru Dārzkopības vidusskola, Ķekavas novada pirmsskolas izglītības iestāde “Vāverīte”, Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola, Rīgas 64. vidusskola, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola.

Par speciālām balvām abos konkursos centīgajiem audzēkņiem bija parūpējušies arī “Elektrum” Energoefektivātes centrs, SIA “Pures Chocolate”, Ventspils zinātnes centrs “Vizium”, Līgatnes Tīklu Parks “Zeit”.
Plašāka informācija par ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKIEM atrodama “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv, kā arī kampaņas “Tīrai Latvijai” vietnē www.tirailatvijai.lv.  “Zaļā josta” pateicas visiem kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībniekiem, partneriem un atbalstītājiem, kas rūpējas par tīru un sakoptu vidi!